Autocont prodal CAD Studio, novým majitelem je Groupe Monnoyeur

CAD Studio přešlo z rukou Autocontu do evropské skupiny Arkance, jež je dceřinou společností Group Monnoyeur. Autocont se ve svém podnikání chce více soustředit na digitální transformaci, cloud a kyberbezpečnost.

Autocont prodal CAD Studio, novým majitelem je Groupe MonnoyeurSpolečnost CAD Studio, jež se věnuje řešením CAD/CAM pro strojírenství a stavebnictví, se stala členem evropské skupiny Arkance, která je dceřinou společností Group Monnoyeur. Bývalý majitel, společnost Autocont, se rozhodl zaměřit na svůj klíčový business.

Po deseti letech jsme se rozhodli prodat jednu z našich nejúspěšnějších firem,“ uvedl k uzavřené transakci Milan Sameš, generální ředitel skupiny Aricoma Group, do které Autocont patří.

V oblastech, kde CAD Studio působí, je totiž klíčem k dalšímu rozvoji konsolidace a výrazné posilování pozice na trhu v evropském měřítku.A to přesně nabízí skupina Arkance, která v současné době operuje na francouzském, belgickém, holandském, finském a polském trhu,“ dodal.

Aricoma Group, která zastřešuje veškeré IT aktivity skupiny KKCG, se chce dlouhodobě soustředit především na hlavní oblasti firemního IT, jako je digitální transformace, cloud, zákaznický vývoj software a kybernetická bezpečnost.

Akvizicí CAD Studia získáváme nejen vedoucí pozici na českém, slovenském a maďarském trhu, ale především zkušený tým s vynikajícím know-how, které nám pomůže v růstu na trhu v celé Evropě,“ řekl Grégoire Arranz, ředitel Arkance.

Zdroj: KKCG

Úvodní foto: @ yellowj - Fotolia.com

Komentáře