AutoCont akvíruje Coma Zálohovací Systémy

Jeden z největších českých dodavatelů, IT hodling AutoCont, oznámil akvizici specialisty pro oblast bezpečného ukládání a správy dat – společnosti Coma Zálohovací Systémy.

AutoCont akvíruje Coma Zálohovací SystémyAutoCont akvizicí firmy Coma pokračuje ve své plánované expanzi, kterou započal v roce 2009. Snaží se tak rozšiřovat svou územní působnost a doplňovat portfolio služeb.

Obě společnosti spolu v poslední době spolupracovaly. AutoCont akzicicí získá tým odborníků a dlouholeté zkušenosti v oblasti bezpečného ukládání dat.

Získáváme tak nové a v mnoha směrech unikátní kompetence, které v našem portfoliu doposud chyběly,“ sdělil médiím předseda představenstva a ředitel společnosti AutoCont CZ Jaroslav Biolek.

Tým společnosti Coma byl od 6. 1. 2014 začleněn do struktury společnosti AutoCont CZ, odkud bude nadále poskytovat služby současným i novým zákazníkům, uvedl AutoCont.

Spojením s tak velkou a ekonomicky silnou firmou jako je AutoCont se mně osobně a celému mému týmu otevírají výrazně větší možnosti uplatnit získané zkušenosti a zároveň vytvářet nová řešení s využitím nejmodernějších technologií,“ uvedl v oznámení Milan Heidrich, předseda představenstva a majitel společnosti Coma.

AutoCont Holding se chystá nově nabyté schopnosti a služby využít i ve své dceřiné společnosti na Slovensku, kterou vytvořil akvizicí firmy versity v roce 2012.

Částku, za kterou byla Coma odkoupena, společnosti nezveřejnily. Základní kapitál firmy činí 1 milion korun. Podle poslední veřejně dostupné účetní uzávěrky z fiskálního roku 2009 dosahoval EBITDA -5 mil. korun, v roce 2008 1,2 mil. korun a v roce 2007 pak 883 mil. korun.

Celkové tržby Comy v roce 2009 dosahovaly 29,2 mil. korun, o rok dříve 42,9 mil. korun, a v r. 2008 celkem 38,3 mil. korun.

Coma kromě datové oblasti poskytovala řešení v oblasti serverových a datových služeb, konsolidace hardwaru a jeho virtualizace a další služby. Na některých pozicích tedy pravděpodobně vznikly duplicity.

Zdroj: AutoCont, Justice.cz, ChannelWorld
Úvodní foto: Autocont, Coma Zálohovací Systémy

Komentáře