Atos posiluje pozici na trhu velkých dat a počítačového vidění, kupuje DataSentics

Spojením schopností společností Atos a DataSentics vznikne globální poskytovatel AI/ML řešení, z nichž budou mít užitek všichni jejich společní zákazníci.

Atos posiluje pozici na trhu velkých dat a počítačového vidění, kupuje DataSenticsSpolečnost Atos oznámila, že uzavřela dohodu o převzetí české společnosti DataSentics, která se specializuje na datovou vědu a vyvíjí podniková řešení umělé inteligence a strojového učení (AI/ML). Transakce by měla být finalizována ve 4. čtvrtletí 2021.

Atos touto akvizicí rozšíří své portfolio v oblasti AI/ML a počítačového vidění o nové produkty založené na AI a datově vědeckých schopnostech. Uvítá do svých řad také profesionální tým zhruba 100 datových vědců a techniků AI/ML.

DataSentics posílí naše celosvětové aktivity v oblasti AI/ML, kde již dnes využíváme odborné kapacity z našich nedávných akvizic: zData, Miner & Kasch a Ipsotek,“ říká Pierre Barnabé, výkonný viceprezident a ředitel divize velkých dat a bezpečnosti společnosti Atos.

Jsme nadšení, že globální dosah skupiny Atos a její výrazná odvětvová specializace přispěje k většímu rozšíření našich AI produktů a řešení k reálnému užitku zákazníků po celém světě,“ dodává Petr Bednařík, generální ředitel a zakladatel společnosti DataSentics.

Zdroj: Atos

Úvodní foto: @ yellowj - Fotolia.com

Komentáře