Atos IT Solutions and Services oznámilo změny ve vedení

Emil Fitoš, generální ředitel českého a slovenského zastoupení Atos IT Solutions and Services, odprezentoval změny, které proběhly ve společnosti v průběhu letošního roku.

Atos IT Solutions and Services oznámilo změny ve vedeníOd února 2014 je Emil Fitoš generálním ředitelem slovenského zastoupení a od května 2014 i zastoupení českého. Tato změna má souviset také s větší integrací obou zemí, především v oblasti top managementu a dodávky.

Fitoš uvedl, že jednou ze strategických priorit Atosu v Čechách a na Slovensku je oblast vzdělávání, především tvorba a poskytování vzdělávacího obsahu pro všeobecné i odborné školy.

Emil Fitoš, AtosUž více než rok je v nasazení projekt vzdělávací platformy pro všeobecné předměty s názvem Planeta vědomostí.  Do projektu je zaregistrováno 15 261 učitelů, kteří systém aktivně využívají.

Atos současně dodává další projekt pro odborné školství na Slovensku. Zapojeno je do něj 321 středních odborných škol v různých oborech, například strojírenství, elektrotechnika, stavebnictví a další.

Ze společnosti Ness Czech do Atosu přišel Jiří Stich, který nastoupil na pozici head of telco, media & utilities. V Nessu Stich rozvíjel Kompetenční centrum Smart Grid, v Atosu se bude koncentrovat na inteligentní sítě, analytické úlohy nad daty distribučních soustav, ale  také na bezpečnost distribučních sítí a elektromobilitu.

Atos IT Solutions and Services vznikl ze dvou velkých významných společností, francouzského Atos Origin a německého Siemens IT Solutions and Services. Obě země jsou evropskými lídry v oblasti energetiky a proto je jasné, že nově vzniklá firma získala silné portfolio produktů a řešení pro utilitní zákazníky,“uvedl Jiří Stich.

Zdroj: Atos

 
Úvodní foto: Atos

Komentáře