Atos chce Gemalto, nabízí 4,3 miliardy eur

Poskytovatel IT služeb Atos by se rád spojil s bezpečnostní firmou Gemalto a nabízí za ni přibližně 4,3 miliardy eur. Nabídku Atos poprvé vznesl koncem listopadu, nyní ji zopakoval veřejně. Gemalto zatím nereagovalo.

Atos chce Gemalto, nabízí 4,3 miliardy eurGlobální poskytovatel IT služeb Atos veřejně oznámil, že chce převzít poskytovatele řešení pro digitální bezpečnost Gemalto za přibližně 4,3 miliardy eur. Atos přednesl nabídku již v listopadu a nyní se ji rozhodl publikovat.

Proč? Atos uvádí, že chce zopakovat své „přátelské úmysly“, což lze samozřejmě číst tak, že zveřejnění nabídky má pošťouchnout vedení nizozemského poskytovatele, aby se začalo případnou akvizicí co nejrychleji zabývat.

Akvizice a následná fúze obou společností by podle Atosu dala vzniknout globální entitě s vedoucí pozicí v oblasti kybernetické bezpečnosti a digitálních technologií a služeb. Portfolia obou poskytovatelů se podle Atosu velmi dobře doplňují.

Atos se zároveň nechal slyšet, že by respektoval veškeré závazky vůči zaměstnancům Gemalta a že by do budoucna počítal také s jeho současným vedením. Gemalto na nabídku zatím veřejně nereagovalo.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © arahan - Fotolia.com

Komentáře