AT Computers: Recovery řešení pro svá PC jsme měli první, už před 11 lety

Společnost AT Computers, která nedávno získala ocenění Výrobce počítačů roku 2014, dodává své počítače značek s recovery systémem jedenáctým rokem. Reaguje na dřívější zprávu HAL3000.

AT Computers: Recovery řešení pro svá PC jsme měli první, už před 11 letyPrvní řešení pro „recovery“, které AT Computers uvedlo na svých PC s Windows XP v roce 2003 pod názvem Spasitel, umožňovalo vrátit stav počítače (obsah pevného disku) do továrního nastavení „destruktivní metodou“.

Při obnově nebralo ohled na aktualizace, uživatelská data a následně instalované programy.

Na aktuálních modelech počítačů značek AutoCont, Comfor, Triline a Premio již AT Computers používá nové řešení, které vychází z nového jádra Windows.

Zásadní rozdíl oproti původnímu Spasiteli je v tom, že se jedná o tzv. nedestruktivní metodu,“ uvedl v oznámení Tomáš Pauke, vedoucí oddělení PC a komponenty.

Při obnově systému tak zůstávají uživatelem vytvořená data a instalované programy na pevném disku ve svých původních adresářích a k přepsání dat dojde pouze u systémových složek operačního systému, uvádí AT Computers. Zároveň může uživatel použít i původní, destruktivní metodu

Společnost tak reaguje na nedávnou zprávu 100Mega Distribution, která oznámila, že její počítače HAL3000 jsou první tuzemská PC, která nabízí oddíl „recovery“ pro obnovu OS.

Nutno dodat, že nástroje pro obnovu jsou běžnou součástí operačního systému Windows. Součástí obnovy systému je i možnost ručně zálohovat data na další paměťová média.

Zdroj: AT Computers
Úvodní foto: AT Computers

Komentáře