AT Computers nabídne cloudový software od Microsoftu

Skupina AB, do které spadají společnosti AT Computers a AT Computers SK se stala středoevropským distributorem cloudového softwaru od Microsoftu. Reselleři budou mít k dispozici on-line platformu pro prodej předplatného koncovým zákazníkům.

AT Computers nabídne cloudový software od MicrosoftuMicrosoft si vybral skupinu AB jako distributora pro jeho cloudový software v Polsku, ale také v České republice a na Slovensku, kde budou tyto služby nabízet dceřiné společnosti AT Computers a AT Computers SK.

Microsoft chce přejít od prodeje krabicového softwaru k modelu předplatného, k čemuž má pomoci program Cloud Solutions Provider. Ten umožňuje prodej cloudových služeb koncovým zákazníkům skrze resellery.

Čeští a slovenští partneři AT Computers budou k tomuto účelu moci využívat automatizovanou on-line platformu, která jim kromě přehledu samotných služeb nabídne i jejich rozdělení podle různých odvětví (např. zdravotnictví, logistika, účetnictví apod.). Distributor bude partnerům rovněž poskytovat technickou podporu a informace.

Program Cloud Solutions Provider cílí zejména na segment malých a středních podniků, pro které má být model předplatného vhodný vzhledem k flexibilitě a nízkým nákladům.

Hlavní výhodou pro zákazníka jsou nízké vstupní náklady. Na začátku zaplatí jen zlomek ceny věčné licence, což je velmi dobré řešení pro společnosti, které spouštějí byznys s malým kapitálem," uvedl Sławomir Terlecki, ředitel divize softwaru skupiny AB.

Zdroj: CRN.pl

Úvodní foto: © bloomua - Fotolia.com

Komentáře