Asus začal prodávat mechanickou herní klávesnici ROG Strix Flare se světelnými efekty

Asus začal v Česku a na Slovensku prodávat herní mechanickou klávesnici ROG Strix Flare, která využívá kvalitní spínače Cherry MX RGB s dlouhou životností.

Asus začal prodávat mechanickou herní klávesnici ROG Strix Flare se světelnými efekty
Klávesnice Asus ROG Strix Flare se vyznačuje také samostatnými media klávesami na levé straně pro snadné ovládání zvuku během hraní. Nechybí ani odnímatelná podložka pod zápěstí, pro komfort hráčů.

K detailnímu nastavení klávesnice a efektů podsvícení slouží softwarový nástroj ROG Armoury II. Klávesnice podporuje i technologii Asus Aura sloužící k synchronizaci světelných efektů s dalšími komponentami.

Klávesnice ROG Strix Flare využívá spínače Cherry Red. Tyto červené spínače nabízejí lineární odezvu bez slyšitelného kliknutí a plynulé stisknutí kláves s měkčí pružinou pro rychlé a přesné ovládání. Klávesnice je vybavena technologií 100 % anti-ghosting s N-Key rollover, která má zajistit spolehlivé zaznamenání všech úhozů ve správném pořadí, bez ohledu na to, kolik kláves je stisknuto současně.

ROG Strix Flare umožňuje hráčům přizpůsobit si podle svého světelný štítek, který lze vložit přímo do klávesnice. Mohou si buď ponechat předem připravený znak ROG, nebo si navrhnout vlastní štítek z přiložené šablony a rozzářit svou pracovní plochu pomocí světelných efektů Aura RGB. Šablonu si hráči snadno přemění k obrazu svému pomocí barevných nátěrů nebo tištěných samolepek, popřípadě mohou využít služeb profesionálního tisku nebo laserového leptání.

ROG Strix Flare Badge

Pro zářivé podsvícení, které rozšiřuje přizpůsobitelné osvětlení i mimo klávesnici, je po obou stranách klávesnice řada světelných LED diod. Díky podpoře systému Aura Sync přináší klávesnice celé spektrum barev a řadu dynamických světelných efektů, jež umožňují vytvářet unikátní barevná schémata. Všechna integrovaná osvětlení mohou být synchronizována se stále se rozrůstajícím portfoliem zařízení podporujících technologii Asus Aura Sync.

Zatímco většina herních klávesnic má umístěny ovládací prvky médií v pravém horním rohu, ROG Strix Flare má své vyhrazené mediální klávesy a ovládací kolečko hlasitosti umístěny vlevo nahoře. Jsou tak hráčům k dispozici tam, kde mají volnou ruku. Mohou proto ovládat např. zvuk ve hře, a přitom mít prst neustále na spoušti.

Klávesnice je také vybavena vlastním rozhraním USB pro pohodlné připojení dalších zařízení a odnímatelnou opěrkou na zápěstí, která zajistí pohodlí i při dlouhodobém hraní. Příjemným detailem jsou drážky na spodní straně pro praktické uložení kabelu.

ROG Strix Flare

ROG Armoury II

ROG Strix Flare obsahuje software ROG Armoury II, vylepšenou verzi nástroje pro detailní ovládání ROG zařízení. ROG Armoury II umožňuje pomocí hráčům vytvářet profily, přizpůsobovat barvy a světelné efekty, mapovat klávesy, zaznamenávat makra nebo sledovat hardwarové statistiky a analyzovat data během hry.

Technické parametry:

Vlastnost

Podrobná informace

Spínače kláves

Cherry MX RGB (Červené)

Osvětlení

Jednotlivé klávesy RGB LED a celkové podsvícení pomocí technologie ASUS Aura Sync

Funkce Anti-ghosting

N-key rollover

Rychlost odezvy

1000 Hz

Klávesy makro

Všechny klávesy mohou lze naprogramovat

Nahrávání makra

Podpora nahrávání během akce

Integrovaná paměť

Ano

Mediální klávesy

Samostatné klávesy s otočným kolečkem na ovládání hlasitosti

Rozhraní

1 x port USB 2.0 pro připojení myši nebo dalších zařízení

Podložka pod zápěstí

Oddělitelná s měkkým polstrováním

Typ kabelu

Pletený kabel

Software

Podpora ROG Armoury II

Rozměry

454 x 155 x 31 mm

Hmotnost

1256 g (včetně kabelu)

 Zdroj: Asus
Úvodní foto: Asus

Komentáře