Asus ukázal světu vůbec první zařízení s procesorem Intel Core sedmé generace

Hybridní tablet Asus Transformer 3 se na trhu objeví až v průběhu podzimu, ale už teď si z něj můžeme udělat hrubou představu o tom, jak budou vypadat zařízení poháněná procesory Kaby Lake, sedmou generací řady Intel Core.

Asus ukázal světu vůbec první zařízení s procesorem Intel Core sedmé generaceProcesory Intel Core sedmé generace nesoucí označení Kaby Lake přijdou na trh až během třetího kvartálu letošního roku, ale díky společnosti Asus už si můžeme udělat přibližný obrázek toho, jak budou vypadat zařízení, která budou těmito procesory poháněna.

Asus totiž na veletrhu Computex v Tchaj-peji představil mnoho nových zařízení, mezi nimi i hybridní tablet Asus Transformer 3, který má tu čest být prvním oficiálně uvedeným zařízením s procesory Kaby Lake. Očekává se, že ostatní výrobci PC a tabletů na sebe nyní nenechají příliš dlouho čekat.

Transformer 3 je velmi podobný zařízení z řady Microsoft Surface. Svým uživatelům na podzim nabídne 12,6“ displej s rozlišením 2880 x 1920 bodů při váze 695 gramů a tloušťce 6,9 milimetru. Uvnitř uživatelé najdou SSD s kapacitou až 512 GB a až 8 GB RAM. O konektivitu se postará port Thunderbolt 3 sloužící zároveň jako rozhraní USB 3.1.

O samotných procesorech Kaby Lake toho zatím víme málo a moudřejší nebudeme ani nyní po skončení Computexu, neboť Intel se nechal slyšet, že bližší informace uvede až později.

Lze však očekávat, že řada Kaby Lake přinese oproti současným procesorům Skylake vyšší výkon a úspornější provoz. Sedmá generace bude ještě vyrobena 14nm procesem a bude tak představovat již třetí sérii vyráběnou při stejném rozlišení (Intel obvykle přecházel na jemnější proces vždy po dvou letech).

Za zmínku stojí skutečnost, že Kaby Lake bude první řada procesorů od Intelu, u které bude Microsoft tolerovat výhradně operační systém Windows 10 – uživatelé starších verzí systémů budou chtě nechtě muset provést upgrade, jinak nebudou dostávat aktualizace.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: Asus

Komentáře