Asus rozšiřuje záruku notebookům z řad ZenBook, StudioBook a ROG

Nadstandardní záruka, do které spadá přes 150 modelů notebooků ze sérií ZenBook, StudioBook a ROG, se automaticky aktivuje po spuštění zařízení zakoupených po 1. 1. 2020.

Asus rozšiřuje záruku notebookům z řad ZenBook, StudioBook a ROGSpolečnost Asus oznámila, že u nově zakoupených notebooků modelových řad ZenBook a StudioBook spouští v České republice a na Slovensku NBD On-site záruku, díky níž má zákazník nárok na technickou podporu do druhého pracovního dne přímo na místě.

Asus nabízí speciální záruční podmínky i novým majitelům notebooků série ROG. Ti mají nyní nárok na záruční opravu i v případě náhodného poškození zařízení v důsledku pádu, odření, poškrábání, polití, elektrického přepětí či jiných náhodných událostí, a to po dobu dvou let.

U takové záruční opravy zákazník hradí jen 20 % hodnoty opravených komponent. Nadstandardní záruční podmínky se automaticky aktivují po spuštění zařízení a vztahují se na téměř 90 modelů ZenBook a StudioBook, a více než 70 herních notebooků ROG, zakoupených po 1. 1. 2020.

NBD-on site záruka pro ZenBooky a StudioBooky

Výrobce informuje, že rozšířená NBD-on site záruka pro všechny notebooky ZenBook a StudioBook znamená, že servisní technik se ozve zákazníkovi nejpozději následující pracovní den po odeslání žádosti o pomoc přes servisní online formulář.

Jestliže se problém nevyřeší na dálku, je vyslán technik přímo na místo. Pokud výrobek selže při běžném používání v době trvání servisního balíčku, Asus opraví nebo vymění poškozené díly výrobku nebo celý výrobek za nové či repasované díly nebo výrobky tak, aby funkčnost byla stejná, či lepší než původní.

Záruka v případě náhodného poškození pro notebooky ROG 

Majitelé nově zakoupených notebooků herní značky ROG mají podle výrobce nově nárok na záruku i při náhodném poškození zařízení. Asus podotýká, že nová záruka pokrývá i škody vzniklé například politím nebo pády.

Záruka platí rovněž dva roky od nákupu a uplatnit ji lze jednou za kalendářní rok. V takovém případě zákazník nehradí plnou cenu opravy, ale jen 20 % hodnoty součástek použitých k opravě závady. Vyměněné komponenty podléhají záruce tři měsíce nebo po dobu záruční doby produktu.

Rozšířená záruka se dle Asusu vztahuje na škody, které byly způsobeny pádem, odřením, poškrábáním, politím, elektrickým přepětím a jinými náhodnými událostmi.

Pro uplatnění ROG servisu je současně potřeba uvést v servisním online formuláři detaily příčiny poškození, a také čas a místo, kde se „nehoda“ odehrála.

Zdroj: Asus
Úvodní foto: Asus

Komentáře