Asseco Solutions uvedlo cloudový ekonomický systém Helios One

Systém představuje spojení fakturace a účetnictví do jednoho řešení, které má usnadnit a urychlit spolupráci podnikatele a účetního.

Asseco Solutions uvedlo cloudový ekonomický systém Helios OneSpolečnost Asseco Solutions pokřtila dne 17. 9. nový ekonomický systém Helios One v podobě cloudové aplikace. Systém představuje nástroj pro urychlení komunikace a spolupráce účetního a podnikatele.

Cloudové provedení například zajišťuje, že pokud podnikatel vystaví doklad, účetní o tom okamžitě ví. Mobilní aplikace Helios One totiž umožní podnikateli doklady rovnou nafotit a okamžitě odeslat do systému.

Kromě standardních funkcionalit ekonomických systémů, jako je účetnictví, DPH, fakturace, sklady, majetek apod. přináší Helios One aktivní dashboardy, on-line odesílání faktur včetně QR kódů, mobilní přístup a českou i slovenskou legislativu a její aktualizace zcela automaticky bez nutnosti se o cokoliv starat.

Do podnikové sféry přináší dvě naprosto zásadní výhody – méně starostí s provozem IT a flexibilní řízení nákladů na výpočetní techniku. To dává podnikům možnost se soustředit na svůj byznys, což je zejména v segmentu malých firem a účetních firem naprosto zásadní,“ řekl k uvedení systému Jiří Hub, výkonný ředitel a místopředseda představenstva Asseco Solutions.

Podle výrobce je Helios One reakcí na současný trend cloudových aplikací a s nimi spojeným rozvojem mobility. Jeho primární cílovou skupinou jsou nižší komerční segmenty, tedy živnostníci, podnikatelé a malé společnosti, jinými slovy SOHO a částečně SMB.

Systém je podle výrobce kompatibilní se všemi operačními systémy a technologiemi. V současnosti běží v cloudu společnosti T-Mobile a na serverech Asseco Solutions na Slovensku.

Dostupný je zatím pouze v ČR a SR, ale výrobce plánuje jeho postupnou expanzi na všechny trhy, na nichž působí. V první fázi expanze jej chce ve spolupráci s T-Mobile uvést v Německu, Rakousku a Švýcarsku.

Systém bude do 31. 10. 2014 k dispozici v bezplatné zkušební verzi. Po tomto datu bude dostupný ve verzích Profi a Enterprise za poplatek 299 Kč, resp. 469 Kč měsíčně za jednoho uživatele. Rozdíl mezi verzemi tkví v tom, že Profi umožní správu jedné firmy, zatímco v Enterprise je jejich počet neomezený.

Více informací o systému najdete zde.

Zdroj: Asseco Solutions
Úvodní foto: Asseco Solutions

Komentáře