Asseco prodává majoritní podíl ve Slovanetu za 300 milionů korun

Skupina Asseco prodává svůj nadpoloviční podíl ve firmě Slovanet původním majitelům. Informovaly o tom slovenské Hospodárske noviny.

Asseco prodává majoritní podíl ve Slovanetu za 300 milionů korunMezinárodní skupina Asseco vystupuje ze společnosti Slovanet, svůj 51% podíl v akciích prodává za 11 milionů eur (přibližně 300 milionů korun) firmě Snet, za kterou stojí spolumajitelé a dřívější zakladatelé společnosti. Informoval o tom v úterý deník Hospodárske noviny (HN).

Představenstvo společnosti Asseco Central Europe podepsalo dohodu o prodeji akcií firmě Snet dne 27. 6. 2014. Částku 11 milionů eur by měl Snet zaplatit hotovosti ve třech splátkách během tří měsíců.

V oznámení akcionářům Asseco uvedlo, že rozhodnutí je výsledkem strategie skupiny, která se chce do budoucna zaměřit na IT core byznys. Slovanet je poskytovatelem internetových, televizních a telekomunikačních služeb.

Jozef Klein pro HN uvedl, že rozhodnutí odprodat svůj podíl ve Slovanetu v Assecu zrálo již několik let.

Slovenské HN uvádí, že výsledky Slovanetu vylepšovaly především akvizice, které však stály společnosti statisíce eur. „V konsolidácii stál Slovanet bokom, pretože profilovo nezapadal do skupiny,“ potvrdil Klein.

Snet od roku 2006 držel 49 % akcí Slovanetu a tímto se stane 100% vlastníkem.

Deník dále konstatuje, že staronoví majitelé Slovanetu budou nyní potřebovat partnera, který by zajistil investice pro další rozvoj. Je tedy možné, že nejde o jedinou změnu.

Zdroj: Hospodárske noviny

Úvodní foto: Asseco Central Europe, Slovanet

Komentáře