Asbis zakládá společnost Perenio IoT, bude vyvíjet systémy pro správu budov

Nová dceřiná firma se sídlem v Praze se napřed představí na trzích za východní hranicí EU, vzápětí se však má vydat směrem na západ. Jejím cílem je stát se poskytovatelem komplexních řešení pro internet věcí v soukromých i komerčních prostorech.

Asbis zakládá společnost Perenio IoT, bude vyvíjet systémy pro správu budovDistributor Asbis Group oznámil, že zakládá novou dceřinou společnost, která se bude zabývat vývojem systému pro spávu chytrých budovat. Firma s názvem Perenio IoT má centrálu v Praze a několik vývojových center v ČR, Bělorusku a na Ukrajině.

Perenio IoT se nejprve představí na ruském, běloruském a ukrajinském trhu. Podle vyjádření Asbisu je hlavním důvodem skutečnost, že segment internetu věcí je v těchto zemích ve velmi raném stádiu a nabízí příležitost získat silnou startovní pozici.

Asbis však zároveň dodává, že veškeré produkty a řešení odpovídají normám a legislativním požadavkům EU. Perenio IoT má tím pádem brzy čekat expanze západním směrem. V jeho nabídce budou řešení pro domácnosti i komerční prostory.

Perenio IoT dále uvádí, že bude nabízet hardware postavený na technologii ZigBee propojený s lokalizovanými aplikaci pro Android a iOS. Portfolio společnosti bude zpočátku cílit na oblasti správy přístupu do budov, video dohled nebo detektory kouře.

V delším horizontu se chce Perenio IoT soustředit na komplexnější řešení pokrývající celou infrastrukturu budov, které budou postaveny na moderních technologiích včetně strojového učení, rozpoznávání obličejů nebo analýzy velkých dat.

Zdroj: Asbis Group

Úvodní foto: Asbis Group

Komentáře