Arris International odkoupí od Broadcomu nechtěné části Brocade včetně Ruckusu

Po sérii akvizic, která začala již na jaře 2016, skončí bezdrátový hardware od Ruskusu a switche od Brocade v rukou společnosti Arris International. Výrobce hardwaru pro sítě a video za ně zaplatí 800 milionů dolarů.

Arris International odkoupí od Broadcomu nechtěné části Brocade včetně RuckusuKdyž společnost Brocade na jaře 2016 kupovala výrobce bezdrátových řešení Ruckus, ještě netušila, že se závěrem téhož roku sama stane předmětem akvizice. Koupil ji výrobce komunikačních čipů Broadcom a celá transakce měla jeden nezvyklý rys.

Broadcomu totiž šlo výhradně o SAN úložiště využívající technologii Fibre Channel a netajil se tím, že chce většinu akvírovaného byznysu obratem prodat. Nyní na to došlo a Ruckus během jednoho roku podruhé mění majitele.

Kupcem je společnost Arris International, který vyrábí řešení pro sítě a video včetně modemů nebo set-top boxů se zabudovaným modemem pro Wi-Fi. Za částku 800 milionů dolarů převezme od Broadcomu bezdrátová řešení od Ruckusu i divizi Brocade, která se zabývá ethernetovými switchi.

Dodejme, že k převzetí Brocade ze strany Broadcomu ještě nedošlo, podle plánu by mělo proběhnout až koncem letošního července. Arris by si měl převzít bezdrátový a síťový byznys přibližně měsíc poté.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © imtmphoto - Fotolia.com

Komentáře