ARM hlásí za 2. čtvrtletí 2014 nárůst tržeb i zisku

Společnost zároveň překonala hranici 1 100 licencí na použití svých technologií.

ARM hlásí za 2. čtvrtletí 2014 nárůst tržeb i ziskuSpolečnost ARM oznámila své výsledky za druhý kvartál 2014, kdy dosáhla navýšení příjmů a zisku, stejně jako počtu uzavřených licencí. Příjmy dosáhly výše 309,6 milionu dolarů, o 9,2 % více než ve stejném období roku 2013. Zisk pak meziročně vyrostl o 453 % na 116,1 milionu dolarů.

ARM během kvartálu podepsalo 41 nových licencí na procesory do mobilních zařízeních, spotřebitelské elektroniky nebo vestavěných inteligentních zařízeních. Celkový počet licencí díky tomu překonal číslo 1 100.

Společnost čipy nevyrábí ani neprodává. Její byznys je založený na licencování designu procesorů výrobcům a poplatcích za každé zařízení obsahující její technologie. Těch mělo být za druhé čtvrtletí celosvětově vyrobeno 2,7 miliardy, meziročně o 11 % více.

Zatímco příjmy z licencí stouply meziročně o 36 %, tantiémy za vyrobená zařízení naopak poklesly o 9 %. ARM však očekává, že se negativní vývoj druhého jmenovaného zdroje příjmů brzy obrátí s tím, jak zákazníci uvedou na trh nová zařízení s novými technologiemi.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © Gordon Bussiek - Fotolia.com

Komentáře