Arista ve spolupráci s Facebookem představila otevřenou cloudovou platformu

Na vývoji systému Arista EOS se podílely týmy vývojárů Aristy a Facebooku. Řada Arista 7368X4 je pak podle společnosti průkopníkem konceptu otevřené platformy, jelikož nabízí škálovatelnost, přizpůsobitelnost a úsporu výkonu.

Arista ve spolupráci s Facebookem představila otevřenou cloudovou platformuSpolečnost Arista Networks představila na OCP Global Summitu v kalifornském San Jose řadu Arista 7360X, novou platformu, která dle společnosti zdvojnásobuje hustotu systému a zároveň snižuje spotřebu energie i kapitálové a operační náklady.

Arista uvádí, že poskytovatelé cloudu díky tomu nyní mohou přejít na výkonnější 100G či 400G porty a využívat přitom operační systém Arista EOS pro jednolitou konzistenci napříč sítí.

Nová řada Arista 7368X4 je podle společnosti průkopníkem konceptu otevřené platformy. Nabízí výběr, škálovatelnost, přizpůsobitelnost a úsporu výkonu. Řešení společnosti Arista využívá například i Facebook.

Řešení Aristy napomohlo Facebooku ke znatelnému zlepšení v úspoře energie a prostoru, snížení počtu switch čipů v síťové cestě a možnosti uvolnit energii pro výpočetní zdroje,” hodnotí Najam Ahmad, viceprezident vývoje sítí společnosti Facebook.

Kompaktní platforma s vyjímatelnými komponenty

Arista uvádí, že nová platforma má kompaktní rozměry a vyjímatelné aktivní komponenty. Systém Arista EOS navíc nabízí pokročilou správu propustnosti a funkce automatizace včetně telemetrie nutné pro vybudování a správu moderního cloudu.

Na vývoji systému spolupracovaly týmu vývojářů Aristy a Facebooku, čímž bylo dosaženo kompatibility ovládání přes FBOSS, monitorování využívání energie, tepelné regulace společně s ovládací částí operačního systému.

Za produktem stojí úzká spolupráce dvou talentovaných týmů vývojářů, a tudíž je výsledek lepší, než kdyby si každý tým hrál pouze na svém vlastním písečku,“ uzavírá Anshul Sadanaová, ředitelka operací společnosti Arista Networks.

Zdroj: Arista Networks
Úvodní foto: kras99 @ Fotolia.com

Komentáře