Arista v roce 2019 zvýšila tržby o 12 % na téměř 2,5 miliardy dolarů

Přestože tržby na konci roku ve srovnání s třetím kvartálem 2019 vykázaly dvouciferný pokles, šéf společnosti je přesvědčený, že produkty Aristy se úspěšně etablovaly v podnikovém segmentu.

Arista v roce 2019 zvýšila tržby o 12 % na téměř 2,5 miliardy dolarůSpolečnost Arista Networks oznámila hospodářské výsledky za poslední čtvrtletí a celý rok 2019. Z nich vyplývá, že ve čtvrtém kvartálu utržila 552,5 milionu dolarů, což představuje mezikvartální pokles o 15,6 % a meziroční pokles o 7,2 %.

Za celý rok však tržby společnost vzrostly dvouciferným tempem, konkrétně o 12,1 % na 2,41 miliardy dolarů. Současně s finančními výsledky vydala Arista oznámení, že převzala Big Switch Networks, firmu soustředící se na řešení v oblasti cloudového softwaru.

Navzdory kolísavosti výdajů na cloud můžeme říct, že Arista se v roce 2019 úspěšně etablovala v podnikovém segmentu. Naši technologii používají tisíce podniků z nejrůznějších odvětví,“ uvedl k výsledkům šéf Aristy Jayshree Ullal.

Společnost rovněž připomněla, že v loňském roce představila otevřenou cloudově škálovatelnou platformu řady Arista 7360X, jež vyvíjela společně s Facebookem, či řešení Arista CloudEOS pro multicloudová a nativně cloudová prostředí.

Zástupci Aristy v neposlední řadě uvedli, že očekávají, že tržby v prvním čtvrtletí 2020 budou o něco nižší než v uplynulém kvartálu, mezi 522 a 532 miliony dolarů.

Zdroj: Arista Networks

Úvodní foto: © Corgarashu - Fotolia.com

Komentáře