Aricoma Group ze skupiny KKCG kupuje švédskou technologickou společnost Seavus

Akvizicí podnikla Aricoma další krok v zahraniční expanzi s cílem stát se mezinárodním technologickým holdingem. Seavus nabízí produkty a služby zaměřené například na IT poradenství či softwarový vývoj.

Aricoma Group ze skupiny KKCG kupuje švédskou technologickou společnost SeavusSpolečnost Aricoma Group, jež je součástí skupiny KKCG patřící Karlu Komárkovi, oznámila, že uzavřela smlouvu o koupi švédské technologické společnosti Seavus. Aricoma touto akvizicí proniká na další trhy v Evropě a posiluje také svoji pozici v USA.

Zároveň se podle KKCG stává mezinárodním hráčem na poli informačních technologií s konsolidovaným obratem 8 miliard korun, se ziskem před započtením daní, úroků a odpisů (EBITDA) přes 600 milionů korun a s více než 2 800 zaměstnanci.

Tato transakce podle Michala Tománka, investičního ředitele pro technologie KKCG, naplňuje dlouhodobou strategii skupiny v oblasti IT. „Osobně si velmi vážím toho, že se nám povedlo transakci dotáhnout do konce i v této komplikované době,“ dodal.

Tománek upřesnil, že tímto krokem pokračuje Aricoma v plánu stát se mezinárodním technologickým holdingem. Ten by měl zastřešovat skupinu specializovaných firem, které budou společně schopny nabídnout klientům ucelenou řadu ICT služeb a produktů.

Seavus se svými produkty a službami zaměřenými na IT poradenství, softwarový vývoj, implementaci softwarových produktů pro správu a řízení infrastruktury, kybernetickou bezpečnost a compliance přesně zapadá do našeho portfolia,“ uvedl Milan Sameš, generální ředitel Aricoma Group.

Mezi hlavní klienty Seavusu patří telekomunikační společnosti (např. Sunrise, Tele2, Globalstar, A1), banky (Erste Bank, Banca Intesa, Marginalen Bank) a technologické firmy jako například Bosch.

Zdroj: Autocont

 

 
Úvodní foto: @ yellowj - Fotolia.com

Komentáře