Aricoma Group ze skupiny KKCG je partnerem Národního centra Průmyslu 4.0

Společnost se plánuje aktivně zapojit do práce Národního centra Průmyslu 4.0, mimo jiné prostřednictvím spolupráce akademiků s týmy Autocontu a Cleverlance.

Aricoma Group ze skupiny KKCG je partnerem Národního centra Průmyslu 4.0Společnost Aricoma Group z koncernu KKCG oznámila, že se stala partnerem Národního centra Průmyslu 4.0. Aricoma se tak připojila k lídrům v oblasti inovací na domácím trhu, jako jsou například Škoda Auto, T-Mobile či ČVUT v Praze.

Toto partnerství vnímáme jako strategický krok k rozvoji našich firem, především Autocontu a Cleverlance,“ uvedl Jan Matuš, výkonný ředitel Cleverlance. Podle něj je otevřená akademicko-průmyslová platforma vhodným prostředím pro propojení inovačních leaderů.

Máme velmi podobný cíl, a to rozvoj průmyslového standardu v České republice. [...] Prostor vidíme hlavně v napojení reálných projektů v průmyslu na aktivity centra,“ dodává Matuš. Počítá se i se spoluprací akademiků s týmy Autocontu a Cleverance.

Národní centrum Průmyslu 4.0 v současné době funguje jako nezávislý poradce, poskytuje zástupcům průmyslových firem prostor pro vyzkoušení technologií a pomáhá jim zorientovat se v aktuálních trendech.

Spolupráci s Národním centrem Průmyslu 4.0 připravujeme velice pečlivě déle jak rok a jsem hrdý na to, že nyní jsme partneři. Pro Autocont i Cleverlance je to veliká čest a těšíme se na spolupráci,“ uzavřel Matuš.

Zdroj: KKCG

Úvodní foto: j-mel @ fotolia.com

Komentáře