Arbes Technologies získal majoritu ve společnosti Crede Experto Praha

Cílem akvizice je rozšíření týmu odborníků v Arbes Technologies a posílení postavení společnosti na trhu řešení pro oblast informačních systémů pro bankovnictví a platební styk.

Arbes Technologies získal majoritu ve společnosti Crede Experto PrahaSpolečnost Arbes Technologies oznámila, že odkoupila většinový vlastnický podíl v české firmě Crede Experto Praha, která se specializuje na software pro oblast bankovnictví a platebního styku.

Mám velkou radost, že akvizice přinese spojení dvou týmů, které mají mnohaleté zkušenosti v oboru vývoje specializovaného softwaru pro finanční služby,“ vysvětluje Michal Houštecký, ředitel společnosti Arbes Technologies.

Využijeme potenciál každého člena týmu k návrhu nové generace produktů pro oblast bankovnictví, přičemž stávající řešení u klientů budou podporována a rozvíjena i nadále,“ dodává.

Z hlediska právní formy bude Crede Experto Praha dceřinou společností Arbes Technologies. Všechny identifikační údaje (obchodní jméno, IČO, DIČ, čísla účtů apod.), stejně jako kontakty společnosti Crede Experto Praha zůstávají beze změny.

Dosavadní majitel Crede Experto Praha Jiří Sandanus zůstává i nadále menšinovým společníkem a jednatelem společnosti. V souvislosti se změnou vlastnické struktury nejsou ve společnosti plánovány žádné personální změny.

Regionálně bude společný tým obsluhovat stávající země, kde působí, tedy Česko, Slovensko, Rakousko, Polsko a Německo. Předpokladem je však expanze i do dalších zemí, zejména s novou generací řešení pro platební styk a bankovnictví.

Zdroj: Arbes Technologies

Úvodní foto: @ yellowj - Fotolia.com

Komentáře