Arbes Technologies v loňském roce zvýšil tržby o 13 % na téměř 400 milionů korun

Provozní zisk společnosti v roce 2020 vyrostl o více než 60 %. Arbes dle vlastních slov těží z rostoucího prodeje vlastních informačních systémů, letos plánuje spustit vlastní digitální platformu.

Arbes Technologies v loňském roce zvýšil tržby o 13 % na téměř 400 milionů korunSpolečnost Arbes Technologies zveřejnila hospodářské výsledky za rok 2020. Příjmy meziročně vzrostly o 13 % na 387 milionů korun. Provozní zisk dosáhl před zdaněním výše 56,8 milionu Kč, což v meziročním srovnání představuje 61% růst.

V roce 2020 byly historicky znovu překonány nejvyšší tržby společnosti. V letošním roce máme v plánu nejen další organický růst tržeb, ale především je přiblížit k půl miliardě korun,“ říká Jiří Žůrek, člen představenstva a finanční ředitel společnosti.

Na dobré finanční bilanci se podle něj rovněž projevil rostoucí prodej vlastních informačních systémů a trvalý rozvoj a inovace produktů prostřednictvím moderních technologií.

V posledních třech letech navíc do holdingu přibyly dvě dceřiné společnosti. V roce 2018 došlo k akvizici slovenské firmy Finamis, poskytovatele IT řešení pro finanční instituce v segmentu investičního bankovnictví a leasingu. Koncem roku 2019 potom vznikla nová firma Inbrait.

V tomto roce Arbes Technologies čeká několik projektů – společně s novými aplikacemi pro koncové uživatele klientů plánuje vypustit na trh i vlastní digitální platformu. Zároveň si letos připomene 30. výročí činnosti na trhu.

Zdroj: Arbes Technologies

Úvodní foto: © NAN - Fotolia.com

Komentáře