Arbes Technologies kupuje společnost Finamis a její řešení pro finanční služby

Akvizice společnosti Finamis a jejího softwaru pro poskytování finančních služeb má posílit pozici Arbesu v oblastech kapitálových trhů, treasury a custody. Sloučením aktivit obou firem má vzniknout největší hráč na českém a slovenském trhu v daném oboru.

Arbes Technologies kupuje společnost Finamis a její řešení pro finanční službySpolečnost Arbes Technologies, dodavatel informačních systémů pro bankovnictví a finanční trhy, oznámila nákup majoritního podílu ve slovenské společnosti Finamis, která se specializuje na software pro poskytování finančních služeb.

Sloučením aktivit obou společností má vzniknout specializovaný tým pro dodávky softwarových řešení a konzultací pro oblast kapitálových trhů obsluhující finanční instituce v ČR, SR, Německu, Rakousku a Maďarsku.

Cílem akvizice je strategicky posilovat pozici Arbes Technologies na poli řešení pro oblast kapitálových trhů, treasury a custody. Obě společnosti chtějí využít potenciál svých odborníků pro návrh nové generace produktu pro danou oblast.

Arbes Technologies uvádí, že se po sloučení aktivit stane největším poskytovatelem řešení pro oblast kapitálových trhů, treasury a custody na českém a slovenském trhu a jedním z největších dodavatelů v regionu.

Jednotlivé týmy budou nadále sídlit v Praze, v Brně a v Bratislavě a Finamis bude po dokončení akvizice působit jako nezávislá dceřiná společnost. Hodnota akvizice nebyla zveřejněna.

Zdroj: Arbes Technologies

Úvodní foto: @ yellowj - Fotolia.com

Komentáře