Applu v prvním čtvrtletí navzdory koronaviru vzrostly tržby

Díky vysokému zájmu o nositelnou elektroniku a digitální služby společnosti za první kvartál 2020 vzrostly tržby o 1 % na 58,3 miliardy dolarů. Prodej iPhonů klesl o 7,5 %, poptávka po iPadech se propadla o 10 %.

Applu v prvním čtvrtletí navzdory koronaviru vzrostly tržbySpolečnost Apple zveřejnila výsledky svého hospodaření za první čtvrtletí letošního roku, které zatím nenaplnily chmurné vyhlídky analytiků. Zatímco prodeje iPhonů, iPadů a Maců meziročně klesly, výrobce vykázal mírný meziroční růst tržeb.

Ty se v prvním kvartálu 2020 vyšplhaly na 58,3 miliardy dolarů, což představuje nárůst o 1 % oproti stejnému období loňského roku. Čistý čtvrtletní zisk ve sledovaném období pak nepatrně klesl na 11,25 miliardy dolarů z 11,56 miliardy v prvním čtvrtletí 2019.

K růstu přispěla zejména zvýšená poptávka po nositelné elektronice; tržby tohoto segmentu meziročně stouply o 22 % na 6,3 miliardy dolarů. Dvouciferně rostly i příjmy z digitálních služeb – o 17 % na 13,4 miliardy dolarů.

Prodej iPhonů, nejvýdělečnějšího produktu Applu, v prvním čtvrtletí klesl o 7,5 % na 28,9 miliardy dolarů. Větší pokles zaznamenal prodej iPadů – o 10 % na 4,4 miliardy –, naopak zájem o Macy oslabil jen o 3 % na 5,35 miliardy dolarů.

Šéf Applu Tim Cook naznačil, že na začátku ledna, tedy před vypuknutím pandemie koronaviru, výrobce dosahoval rekordních příjmů. Zároveň dodal, že produkce se na konci března vrátila k normálním hodnotám.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © Corgarashu - Fotolia.com

Komentáře