Applu se daří prodávat stále více Maců, prodej iPadů dál klesá

Zatímco výsledky prodeje počítačů řady Mac rostly v prvním kvartálu o 10 % navzdory poklesu globálního trhu PC, prodej iPadů se meziročně propadl o 23 %.

Applu se daří prodávat stále více Maců, prodej iPadů dál klesáNavzdory celkovému poklesu trhu PC v prvním kvartálu si Apple udržel růst a prodal o 10 % více počítačů řady Mac než v prvním kvartálu roku 2014 – konkrétně 4,56 milionu. Příjmy z těchto zařízení dosáhly 5,6 miliardy dolarů, o 187 milionů více, než kolik Apple utržil z prodeje iPadů.

Průměrná prodejní cena Maců činila v prvním čtvrtletí 1 231 dolarů, což je o 27 dolarů méně v mezičtvrtletním a téměř o 100 dolarů v meziročním srovnání. Znamená to vyšší odbyt levnějších modelů, které se prodávají za 899 nebo 999 dolarů.

Výsledky prodeje iPadů nabraly zcela opačný kurz. Celkem 12,6 milionu prodaných kusů představuje meziroční pokles o 23 %. Prodej těchto tabletů tak klesal již pátý kvartál v řadě. Šéf Applu Tim Cook na tiskové konferenci uvedl, že na tom částečnou vinu nese kanibalizace ze strany Maců a iPhonů.

Je to, jak to je,“ uvedl Cook k poklesu výsledků prodeje. „Nějak se to vyvine. V určitém momentu dojde ke stabilizaci. Nejsem si jistý, kdy přesně k tomu dojde, ale jsem přesvědčený, že ta chvíle přijde.“

Zdroj: IDG News Service
Komentáře