Apple zaznamenal další kvartál klesajících prodejů iPhonů

Lépe na tom v prodejích nebyly ani iPady a Macy. I když výjimky v portfoliu se najdou.

Apple zaznamenal další kvartál klesajících prodejů iPhonůPod tlakem tvrdé konkurence v Číně a pokračujícího zpomalování celosvětového trhu smartphonů Apple zaznamenal druhý kvartál v řadě, kdy klesaly prodeje jeho iPhonů.

Od května do června společnost prodala 40,4 milionů iPhonů, v porovnání s 47,5 miliony ve stejném čtvrtletí předchozího roku.

Výnosy za uplynulý kvartál činily 42,4 miliardy dolarů, což je meziročně o 17 % méně. Čistý zisk spadl o 27 % na 7,8 miliardy dolarů.

Graf: Kvartální prodeje iPhonu (fiskální Q3) v tisícíh kusů

Kvartální prodeje iPhonu (fiskální Q3) v tisícíh kusů

Zdroj: IDG News Service

Poklesy se však nevyhnuly ani dalším produktům v portfoliu Applu. Společnosti prodala téměř 10 milionů iPadů a více než 4,2 milionu Maců. Před rokem však dodala 11 milionů iPadů a 4,8 milionů Maců. Výnosy výrobce klesaly i v dalších segmentech, které zahrnují iPod, sluchátka Beats a Apple Watch.

Na druhou stranu se Applu vyplácí zaměření na high-endové profesionáůlní tablety. I přes pokles kusových prodejů iPadů, výnosy z jejich dodávek meziročně rostly ze 4,5 miliardy na letošních 4,9 miliardy dolarů.

Společnosti se dařilo i ve službách, které zahrnují prodeje aplikací z iOS App Store, Apple Music a iTunes Store. Tato oblast generovala výnosy 5,98 miliardy dolarů, proti 5,03 miliardy ve stejném čtvrtletí loňského roku.

I přes nižší prodeje Apple překonal očekávání analytiků z Wall Streetu, když dosáhl zisku 1,42 dolaru na akcii.

Nový model iPhonu, který by mohl nastartovat prodeje Applu, by se měl tradičně začít prodávat v prosinci. I když zatím není jasné, jaké ponese označení.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: IDG News Service

Komentáře