Apple začal vyměňovat nabíječky k iPhonům, hrozí jejich přehřátí

Nebezpečí přehřátí nehrozí u jedné konkrétní šarže, nýbrž u značného množství evropských USB nabíječek, prodávaných mezi roky 2009 a 2013 ve 37 zemích.

Apple začal vyměňovat nabíječky k iPhonům, hrozí jejich přehřátíSpolečnost Apple oznámila, že u konkrétního typu USB nabíječky, prodávaného v letech 2009 - 2013 s telefony iPhone 3GS, iPhone 4 a iPhone 4S, hrozí přehřátí.

Majitele nabíječek firma vyzvala k jejich výměně, kterou lze bezplatně provést v obchodech Apple Store nebo v autorizovaných servisech. Pokud si zákazníci již koupili novou nabíječku za vlastní peníze, Apple jim je vrátí.

Pro výměnu nabíječky bude zapotřebí verifikace sériového čísla iPhonu. Tisková mluvčí Applu neuvedla důvod této podmínky, stejně jako nesdělila nic k tomu, jak Apple přišel na to, že nabíječky představují riziko.

Apple již jednou podobnou výměnu organizoval, a sice u vybraných nabíječek v USA v roce 2008. Důvodem bylo riziko ulomení kovového konce kolíku a jeho uvíznutí v zásuvce.

Předmětné nabíječky lze poznat podle nápisu Model A1300 nad pravým kolíkem a podle tmavě šedých písmen značky CE. Apple chce nabíječky nahradit novou variantou, která ponese název Model 1400 a značka CE bude vyvedena pouze obrysem písmen.

Obr. 1 – Vlevo riziková nabíječka, vpravo její náhrada

Zdroj: Apple
Komentáře