Apple Watch a Airpods zajistily další rekordní kvartál Applu

Za poslední kvartál dosáhla společnost Apple svých nejlepších čtvrtletních výsledků, dopomohly k tomu kromě slušných prodejů iPhonů i wearables.

Apple Watch a Airpods zajistily další rekordní kvartál AppluVe čtvrtletí končícím 30. 6. 2018 vygeneroval Apple výnosy ve výši 53,3 miliardy dolarů, což je meziročně o 17 % více. Zisk na akcii vyskočil o 40 % na 2,34 dolaru, což výrazně překonalo očekávání analytiků.

Pro Apple jsou rekordní výsledky o to důležitější, že v daném kvartálu neuvedl žádné zásadní produkty. Přitom prodal 41 milionů iPhonů (přibližně stejně jako loni), dále 11,6 milionu iPadů (mírně více než loni) a 3,7 milionu Maců (meziročně o 13 % méně).

Na nižším prodeji Maců se mohlo promítnout uvedení nových Macbooků až v následujícím čtvrtletí.

Ačkoliv Apple nezveřejňuje rozpad prodeje iPhonů na jednotlivé řady, je zřejmé, že se mu dařilo s iPhonem X. Průměrná prodejní cena totiž vzrostla meziročně o 100 dolarů na 724 dolarů.

To je o 4 dolary méně než v předchozím kvartálu, kdy Tim Cook uvedl, že se velmi dařilo vlajkovému modelu.

Kategorie „ostatní“, kam spadají Airpods, Apple Watch, Apple TV a HomePod, vykázala výnosy ve výši 3,7 miliardy dolarů, meziročně o 40 % vyšší.

Tim Cook vyzdvihl zejména nositelné produkty, když řekl, že rekordní výsledky byly poháněny „nadále silnými prodeji iPhonu, služeb a wearables“, které vykázaly 60% nárůst. Zmínil také, že Apple Watch zaznamenaly rekordní výsledky, ale bližší informace nepodal

Apple očekává rekord i pro následující čtvrtletí – výnosy mezi 60 a 62 miliardami dolarů.

Společnosti se dařilo ve všech regionech, nejvíce v Číně, kde rostl o 19 %.

 Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: Apple

Komentáře