Apple vstoupil do nového roku mírným růstem, výsledky kazil jen propad prodeje iPadů

Celkové tržby Applu za první kalendářní čtvrtletí se meziročně zvedly o 5 %, výrazněji se mu dařilo v oblastech služeb a „ostatních produktů“. Příjmy z iPhonů se nepatrně zvedly navzdory meziročnímu poklesu počtu prodaných kusů.

Apple vstoupil do nového roku mírným růstem, výsledky kazil jen propad prodeje iPadůSpolečnost Apple zveřejnila své hospodářské výsledky za druhý fiskální kvartál, který skočil k 1. 4. 2017. Za sledované období Apple dosáhl příjmů ve výši 52,9 miliardy dolarů a zisku ve výši 11 miliard. Oba ukazatele vykázaly mírný meziroční nárůst.

Většina příjmů opět pocházela z prodeje iPhonů, za které výrobce utržil celkem 33,25 miliardy dolarů. Zajímavé je, že ačkoliv se tržby z iPhonů meziročně zvýšily o stovky milionů, Apple jich prodal méně než před rokem. To svědčí o rostoucím zájmu o vyšší modely. Tim Cook navíc přiznal, že společnost podcenila zájem zákazníků o větší model iPhone 7 plus.

Applu se výrazně zadařilo v oblasti služeb, neboť příjmy z iTunes, Apple Pay, AppleCare, Apple Music a dalších vyrostly meziročně o 18 % na sedm miliard dolarů. Přijmy z „ostatních produktů“, tam spadají sluchátka Beats, hodinky Apple Watch nebo televize, vyrostly dokonce o 31 %.

Během sledovaného období se dařilo také prodeji počítačů Mac – příjmy vyrostly o 14 % na 5,8 miliardy dolarů. Totéž se nadá říci o příjmech z iPadů, které se opět snížily, konkrétně o 12 % na 3,8 miliardy dolarů.

Zdroj: Apple, IDG News Service

Úvodní foto: IDG News Service

Komentáře