Apple ve třetím kvartálu rostl o 12 %, nyní očekává rekordní vánoční sezónu

Výrobce zaznamenal růst ve všech produktových kategoriích, v případě iPadů a Maců se výsledky meziročně zvýšily o dvouciferná čísla. To hlavní však přichází teprve nyní.

Apple ve třetím kvartálu rostl o 12 %, nyní očekává rekordní vánoční sezónuSpolečnost Apple oznámila výsledky svého hospodaření za třetí kvartál, ve kterém zaznamenala výrazný 12% nárůst obratu na 52,6 miliardy dolarů. Výrobci se dařilo především mimo domácí trh – příjmy mimo USA tentokrát tvořily přes 60 % obratu.

Apple během sledovaného období prodal 46,7 milionu iPhonů, 10,3 milionu iPadů a 5,4 počítačů řady Mac. Všechny tři ukazatele byly vyšší než před rokem, v případě iPadů a Maců se prodej zvýšil dvojnásobně.

Výrazně se zlepšily také výsledky divize Apple Services a také prodej zařízení z kategorie „ostatní“, kam spadají televize a chytré hodinky Apple Watch. Těch se podle šéfa společnosti Tima Cooka prodalo o 50 % více než o rok dříve.

Apple si tak může odškrtnout další úspěšný kvartál a nyní jej čeká nejdůležitější období v roce. Ve vánočním kvartálu bude Apple pravděpodobně opět útočit na svůj dosavadní rekord. Konzervativní odhady hovoří o obratu výrazně přesahujícím 80 miliard dolarů.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: © pressmaster - Fotolia.com

Komentáře