Apple v prvním kvartálu utlumí výrobu iPhonů kvůli vysokým skladovým zásobám

Výroba se opět rozjede naplno ve druhém čtvrtletí. Čínští dodavatelé komponentů si do té doby budou muset najít jiné zdroje příjmů.

Apple v prvním kvartálu utlumí výrobu iPhonů kvůli vysokým skladovým zásobámSpolečnost Apple se podle serveru Wall Street Journal rozhodla utlumit výrobu telefonů iPhone, Čínští dodavatelé komponentů pro tato zařízení měli mít v posledních dvou měsících roku 2015 nečekaně málo práce a musí počítat se snížením tržeb.

Útlum má pokračovat i během prvního kvartálu 2016 vlivem vysokých skladových zásob modelů iPhone 6s a 6s Plus (na fotografii) v prodejních kanálech v Číně, USA, Evropě a Japonsku. Apple má během tohoto čtvrtletí snížit výrobu obou modelů o přibližně 30 %.

Podle serveru Nikkei měla výroba původně pokračovat stejným tempem jako v průběhu předchozích kvartálů, což očekávali i samotní výrobci komponentů. Nyní se však má k původnímu tempu vrátit až během druhého kvartálu 2016.

Útlum se dotýká i klíčového výrobce Foxconn, který měl dát svým zaměstnancům nečekané volno již v prosinci namísto obvyklé novoroční sezóny, která v Číně přijde v průběhu února.

Apple byl ve třetím kvartálu 2015 druhým největším výrobcem chytrých telefonů na světě s celkem 48 miliony prodaných iPhonů a 13,5% tržním podílem. K otázce útlumu výroby se společnost zatím nevyjádřila.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: Apple

Komentáře