Apple uvádí na trh chytrý reproduktor HomePod, lokální dostupnost zatím neznáme

Vstup Applu na trh chytrých reproduktorů začíná v USA, Spojeném království a Austrálii. Datum dostupnosti modelu HomePod na dalších trzích zatím nebylo stanoveno.

Apple uvádí na trh chytrý reproduktor HomePod, lokální dostupnost zatím neznámeSpolečnost Apple definitivně vstupuje na trh chytrých reproduktorů. Od 26. 1. 2018 budou spuštěny on-line objednávky jeho nového modelu HomePod, ovšem zatím pouze v USA, Spojeném království a Austrálii. Datum dostupnosti ve zbytku světa včetně ČR není v tuto chvíli známo.

HomePod je zařízení stejné kategorie jako například Amazon Echo nebo Google Home, tedy bezdrátový reproduktor vybavený virtuálním asistentem – v tomto případě Siri – který poslouží jako centrální jednotka chytré domácnosti.

Novinka disponuje integrovaným dotykovým ovládáním a šesti mikrofony pro příjem hlasových povelů. Zároveň je kompatibilní s osobními zařízeními iPhone 5s, iPad Pro, iPad Air, iPad mini 2 a iPod touch 6. generace a novějšími.

Apple původně plánoval uvést HomePod na trh během vánoční sezóny, ale nakonec od tohoto záměru upustila s tím, že potřebuje více času. HomePod se bude prodávat za 349 dolarů v bílém nebo tmavě šedém provedení.

Zdroj: IDG News Service

 

Úvodní foto: Apple

Komentáře