Apple úspěšně vykročil do roku 2018, jeho příjmy v prvním kvartálu vyrostly o 16%

Výrobci se dařilo zejména v oblastech služeb a „vedlejších“ produktů, kde v obou případech vyrostl o více než 30 %. Dařilo se však také prodeji nejdůležitější řady iPhone, kde příjmy stouply o 14 % navzdory pouze 3% nárůstu počtu prodaných kusů.

Apple úspěšně vykročil do roku 2018, jeho příjmy v prvním kvartálu vyrostly o 16%Společnost Apple má za sebou velmi úspěšný kvartál. Ve svém druhém fiskálním čtvrtletí, které skončilo ke 31. 3. 2018, výrobce zaznamenal 16% meziroční nárůst příjmů na 61,1 miliardy dolarů a opět překonal svůj rekord za tuto část roku.

Z výsledků vyplývá, že zdaleka nejsilnějšího růstu Apple dosáhl v oblasti služeb a „ostatních produktů“, kde rostl o 31 %, resp. 38 %. Mezi zmíněné produkty patří například Apple Watch, Apple TV, portfolio značky Beats a další příslušenství.

Pokud jde o hlavní produktové řady, nejlépe dopadly telefony iPhone, u kterých Apple zaznamenal 14% nárůst příjmů na 38 miliard dolarů a 3% nárůst objemu na 52,2 milionu kusů, což svědčí o úspěchu s prodejem pokročilejších modelů.

Skromnější výsledky pak vykázala řada tabletů iPad, u které došlo k 6% zvýšení příjmu a 2% nárůstu počtu prodaných kusů. Počítačů řady Mac se pak prodalo o 3 % méně než o rok dříve a příjmy zůstaly v meziročním srovnání prakticky totožné.

Zdroj: Apple

Úvodní foto: Apple

Komentáře