Apple údajně odsouvá výrazné inovace v iOS na příští rok, rozšíří však možnosti NFC

Nadcházející verze operačního systému se podle interních informací zaměří na spolehlivost, nikoliv na výrazné zásahy do funkcí a rozhraní. Na druhou stranu to však neznamená, že iOS 12 nepřinese vůbec nic nového.

Apple údajně odsouvá výrazné inovace v iOS na příští rok, rozšíří však možnosti NFCSpolečnost Apple nechystá žádné revoluční změny v nadcházející verzi svého mobilního operačního systému, která pravděpodobně ponese název iOS 12 . Podle serverů Bloomberg a Axios byla řada klíčových novinek odsunuta na rok 2019.

Uživatelé se tak letos zřejmě nedočkají změny vzhledu hlavní stránky, nového rozhraní CarPlay ani vylepšení základních aplikací včetně fotoaparátu. Apple se chce v letošním updatu zaměřit především na bezpečnost a spolehlivost.

To však neznamená, že nová verze systémů bude zcela bez novinek. Apple údajně chystá výrazně rozšíření možností využívání bezdotykové technologie NFC, kterou lze dosud využít v zásadě pouze pro placení skrze službu Apple Pay.

S příchodem iOS 12 by mohly iPhony pomocí NFC například odemykat chytré zámky, nahradit „lítačky“ v systémech hromadné dopravy a mnoho dalšího. Samozřejmě však záleží, nakolik bude Apple v tomto ohledu flexibilní.

Datum vydání nového systému zatím neznáme, lze však očekávat, že přijde jako obvykle na podzim společně s představením nové generace iPhonů. Apple odmítl reagovat na dotazy našich zámořských kolegů ohledně chystaných funkcí.

Zdroj: IDG News Service, Bloomberg, Axios

Úvodní foto: © Romolo Tavani - Fotolia.com

Komentáře