Apple údajně odkládá začátek výroby velkých iPadů na druhé pololetí

Odložení spuštění výrobních linek může mít několik důvodů, od zpoždění dodávky displejů až po provádění změn v designu na poslední chvíli.

Apple údajně odkládá začátek výroby velkých iPadů na druhé pololetíSpolečnost Apple se podle serveru Bloomberg rozhodla odložit začátek masové výroby nových iPadů s 13" displejem. Původně se tyto tablety měly začít vyrábět již v prvním kvartálu 2015, nyní se počítá s tím, že se výrobní linky rozjedou až na podzim.

Čím to? Důvodů má být několik. Kromě času navíc na „vychytání much" má jít především o zpoždění v dodávce panelů nebo o rozhodnutí přidat portů USB 3.0. Apple má zároveň řešit otázku zrychlení nabíjení a zvažovat přidání portů pro myš a klávesnici. 

Výrobce tyto spekulace nekomentoval. Již v pondělí však bude pořádat setkání, na němž představí nové produkty. Všeobecně se očekává, že půjde o hodinky Apple Watch, ale možná uslyšíme i něco o budoucnosti iPadů.

Právě tato řada tabletů je tím jediným, co Applu může poslední dobou dělat vrásky. V kontextu vynikajících výsledků prodeje šesté generace iPhonu a růstu prodeje počítačů Mac jsou iPady jediným produktem, kde výsledky klesají.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © pedrosilva82 - Fotolia.com

Komentáře