Apple snižuje cenu pozáruční výměny baterie iPhonů

Po kauze úpravy softwaru, která snižuje výkon iPhonů se staršími bateriemi, Apple nabídne po omezenou dobu výrazně levnější výměnu.

Apple snižuje cenu pozáruční výměny baterie iPhonůApple ve čtvrtek oznámil snížení ceny výměny baterie pro iPhone 6 a starší. Podle svého webu výrobce snižuje cenu ze 79 dolarů na 29, a to s platností od ledna 2018 do prosince téhož roku.

Zatím není zřejmé, zda se zvýhodnění bude týkat i jiných trhů než amerického a jak bude případně cena nastavená. Weby Apple Premium Resellerů v ČR zatím žádnou informaci o akci neobsahují.

Snížení ceny je částečně reakcí Applu na nedávné odhalení přiškrcování výkonu starších iPhonů se sníženou kapacitou baterie. Apple zveřejnil „zprávu svým zákazníkům“ na Apple.com ve čtvrtek.

Popisuje v ní snahu předcházet vypínání telefonu vlivem neschopnosti baterie dodávat dostatek proudu při prudkém nárůstu odběru v chladných podmínkách, což je zřejmě důvod, proč se problémy objevily nyní v zimě.

Kromě zlevnění výměny baterie Apple vydá update iOS s funkcí, která „dá uživatelům větší vhled do stavu baterie jejich iPhonu“, což jim má lépe ukázat, jaký má baterie vliv na výkon.

Další detaily se mají objevit později na Apple.com.

Když Apple před rokem vydal iOS ve verzi 10.2.1 vylepšil správu napájení, která měří dostupnou kapacitu baterie. Pokud klesne pod určitou úroveň, správa napájení zasáhne a omezí výkonové špičky, pro které by baterie nedokázala poskytnout dostatečný proud.

Zdroj: IDG News service

Úvodní foto: Apple

Komentáře