Apple se připojuje k průmyslové iniciativě na odbourání hesel

Cílem aliance FIDO je zmenšit závislost na bezpečnostních heslech a prosazovat dvoufaktorové ověřování. Podle analytiků jde o nezvyklý krok, protože Apple se zpravidla nezapojuje do iniciativ již v raných fázích jejich vývoje.

Apple se připojuje k průmyslové iniciativě na odbourání heselSpolečnost Apple se připojila k alianci FIDO (Fast Identity Online Alliance), jež prostřednictvím veřejně dostupného kódu podporuje a vyvíjí odolnější metody ověřovacích a bezpečnostních standardů a zároveň se snaží snížit závislost na zadávání hesel.

Apple se tak postavil po bok dalších velkých technologických hráčů, kteří již do aliance vstoupili, jako jsou například Amazon, Facebook, Google, Intel, Microsoft, RSA, Samsung, Qualcomm a VMware.

Apple se obvykle nezapojuje do nových iniciativ hned v první linii, většinou spíše vyčkává. Proto je tento krok z jeho strany poněkud neobvyklý,“ komentuje situaci Jack Gold, prezident a hlavní analytik společnosti J. Gold Associates.

Gold dodává, že Apple se často snaží prosazovat své vlastní průmyslové standardy, ale jen málokdy se řadí mezi časné osvojitele průmyslových standardů pro široké využití.

FIDO již od svého založení v roce 2012 prosazuje dvoufaktorové ověřování služeb a aplikací. Argumentuje přitom, že přihlašování pomocí hesel je ze své podstaty vždy nebezpečné. Navrhuje užívání bezpečnostních klíčů na bázi otevřeného ověřovacího protokolu U2F.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: aloha @Fotolia.com

Komentáře