Apple ruší vývoj bezdrátové nabíječky AirPower

Historie bezdrátové nabíječky AirPower skončila dříve, než začala. Apple po roce a půl od oznámení podložky ohlásil, že končí s jejím vývojem. Na vině může být problém s přehříváním zařízení.

Apple ruší vývoj bezdrátové nabíječky AirPowerNe, není to apríl. Společnost Apple skutečně oznámila, že ruší vývoj bezdrátové nabíječky AirPower, která byla představena v roce 2017 společně s telefonem iPhone X. Čekání jablíčkářů na bezdrátové nabíjení má zatím smutný konec.

Podložka měla být schopná nabíjet až tři výrobky Applu najednou, a to včetně iPhonů, chytrých hodinek Apple Watch či bezdrátových sluchátek AirPods. Apple v oznámení uvedl, že AirPower „nedosáhne našich vysokých standardů“.

Omlouváme se zákazníkům, kteří se těšili na spuštění prodeje nabíječky AirPower,“ omluvil se Dan Riccio, viceprezident pro hardwarové inženýrství, a dodal: „I nadále věříme, že budoucnost je bezdrátová a budeme se snažit posunovat vývoj vpřed.“

Důvody zastavení vývoje sice zatím nejsou známé, webová stránka Daring Fireball nicméně již dříve přišla s informací, že zařízení se na bezdrátové nabíjecí podložce silně přehřívala. Je tedy možné, že se inženýrům Applu tento problém nepodařilo odstranit.

Zdroj: IDG News Service
Komentáře