Apple reaguje na obvinění, že přiškrcuje výkon starších iPhonů

Společnost v prohlášení k nižšímu výkonu iPhonů se staršími bateriemi uvedla, že jde o funkci iOS, která předchází nečekaným vypnutím telefonu. Reagovala tak na obvinění, že se jedná o nekalou praktiku, jež má motivovat zákazníky k nákupu novějších modelů.

Apple reaguje na obvinění, že přiškrcuje výkon starších iPhonůSpolečnost Apple musela reagovat na obvinění, že záměrně přiškrcuje výkon starších iPhonů . Kauzu odstartoval uživatel TeckFire na fóru Reddit, který si všiml, že pokud je v iPhonu starší baterie, telefon je pomalejší.

Apple vydal stanovisko, ve kterém tuto skutečnost potvrzuje. Jde o vlastnost operačního systému iOS, která zavádí zastropování odběru z baterie, aby nedocházelo k neočekávaným vypnutím zařízení.

Výrobce uvádí, že veškeré baterie typu Li-ion postupně ztrácejí schopnost dodávat dostatek proudu při prudkém nárůstu odběru v chladných podmínkách, což je zřejmě důvod, proč se problémy objevily nyní v zimě.

Zmíněná vlastnost operačního systému zabraňuje automatickému vypnutí zařízení, ke kterému může dojít v případě, že nemá dostatek proudu pro pokrytí aktuálních potřeb. Logickou nevýhodou může být citelné zpomalení chodu telefonu.

Apple se svým stanoviskem reaguje mimo jiné na obvinění, že touto praktikou záměrně snižuje výkon starších zařízení, aby zvýšil prodej novějších modelů. Jak se však zdá, předmětná funkce slouží k prodloužení životnosti starších iPhonů, ne naopak.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: Apple

Komentáře