Apple prodal méně iPhonů, přesto zaznamenal rekordní tržby

Společnost těží z poptávky způsobené zvýšenou potřebou práce a studia na dálku. I proto v posledním kvartálu fiskálního roku zvýšila tržby o zhruba 1 % na 64,7 miliardy dolarů.

Apple prodal méně iPhonů, přesto zaznamenal rekordní tržbySpolečnost Apple oznámila, že ve čtvrtém kvartálu fiskálního roku 2020, jenž skončil 26. 9. 2020, utržila 64,7 miliardy dolarů. To představuje mírné meziroční zlepšení – tržby ve stejném období loňského roku se vyšplhaly na 64 miliard.

Z výsledků je zřejmé, že v meziročním srovnání klesly příjmy z prodeje iPhonů; zatímco v posledním čtvrtletí fiskálního roku 2019 Apple utržil 33,3 miliardy dolarů, v stejném období letošního roku to bylo 26,4 miliardy.

Do výsledku se nicméně promítlo pozdější uvedení nejnovějších modelů; prodejní čísla iPhonu 12 se tak objeví až v následujícím kvartálu. Pokles na telefonech nicméně vynahradil růst všech ostatních kategorií.

Tržby z prodeje Maců meziročně vzrostly o 29 % na 9 miliard dolarů, iPady utržily 6,8 miliardy dolarů, což je dokonce o 46 % než ve stejném období roku 2019. I Apple tak těží ze zvýšené potřeby práce a studia na dálku.

Vzrostl také prodej nositelné elektroniky, příslušenství a zařízení pro chytrou domácnost – v tomto segmentu Apple ve sledovaném období utržil 7,8 miliardy dolarů. Tržby v kategorii služeb pak meziročně stouply o 16 % na 14,5 miliardy.

Zdroj: Apple

Úvodní foto: © NAN - Fotolia.com

Komentáře