Apple představil pracovní stanici iMac Pro a říká si o silnější pozici v tomto segmentu

Nejvýkonnější stroj v dějinách Applu je vybaven 27" 5K displejem, serverovým procesorem Intel Xeon W, grafikou AMD Radeon Pro Vega a minimálně 32 GB RAM. sestava je určena náročným profesionálům pracujícím s grafikou, videem, virtuální realitou nebo vývojářskými nástroji.

Apple představil pracovní stanici iMac Pro a říká si o silnější pozici v tomto segmentuSpolečnost Apple představila novou pracovní stanici iMac Pro, která slibuje masivní výkon pro grafiky, softwarové vývojáře a další profesionály. Novinka je nástupcem nepříliš úspěšného modelu Mac Pro z roku 2013 a Apple se podle všeho poučil ze svých chyb.

Zatímco u přechozího modelu si někteří uživatelé stěžovali, že nedosahuje standardu špičkových pracovních stanic, u iMac Pro zřejmě nic takového nehrozí. Podle Applu se jedná o nejvýkonnější stroj, který kdy vyšel z jeho dílny.

Srdcem novinky je serverový procesor Intel Xeon W, přičemž Apple nabídne modely s 8, 10, 14 nebo 18 jádry. Podporovat ji bude grafická karta AMD Radeon Pro Vega v základní 8GB nebo pokročilé 16GB variantě.

Výkon sestavy doplní operační paměť o kapacitě 32 GB, 64 GB nebo 128 GB a flashové úložiště o kapacitě 1 TB, 2 TB nebo 4 TB. Dodejme, že úložiště je zabudováno přímo do základní desky, což umožnilo do těla umístit velký chladič a dvojici ventilátorů.

Displej nabídne 27” úhlopříčku, úctyhodné rozlišení 5120 x 2880 pixelů a podporu barevného gamutu P3. Na zadní straně se nachází výdechy ventilátorů a přizpůsobitelný VESA úchyt. Celá sestava je vyvedena v tmavě šedé a Apple k ní nabízí příslušenství ve stejné barvě.

Výraznou novinkou je čip T2, který bude plnit dvojí úlohu. Zaprvé uvolní ruce hlavnímu procesoru a obstará vedlejší úkony, jako je ovládání kamery, podsvícení nebo externích úložišť, zadruhé pak obsahuje oddělenou enklávu pro šifrování a zabezpečení.

Tento nový čip je nástupcem modelu T1 uvedeného ve variantě notebooku MacBook Pro s dotykovým páskem. Apple nekomentoval, zda se T2 objeví i v dalších budoucích modelech, například v noteboocích, ale lze to považovat za pravděpodobné.

Sečteno a podtrženo, nový iMac Pro je výkonné high-endové zařízení určené pro náročné profesionály. Tomu samozřejmě odpovídá cena, která činí 4 999 dolarů u základní varianty s osmijádrovým procesorem. Vyšší konfigurace Apple poskytne na objednávku.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: Apple

Komentáře