Apple představil nové verze všech svých OS a Apple Pay pro e-shopy

Na každoroční vývojářské konferenci Apple odhalil vlastnosti nových verzí operačních systémů macOS (dříve OS X), iOS, watchOS a tvOS, které budou uvolněny v září letošního roku. Zároveň oznámil, že platební služba Apple Pay bude nově umožňovat platby v e-shopech.

Apple představil nové verze všech svých OS a Apple Pay pro e-shopySpolečnost Apple učinila na své vývojářsé konferenci Worldwide Developers Conference řadu zajímavých oznámení týkajících se prakticky celého jejího portfolia, od nové verze iOS až po nové možnosti spojené se službou Apple Pay. Pojďme se na ně podívat.

Apple Pay míří na web

Platební služba Apple Pay, kterou bylo dosud možné používat pouze k placení v kamenných obchodech, začne letos umožňovat i on-line platby v e-shopech. To z ní učiní přímého konkurenta podobných služeb, například PayPalu.

Pokud bude e-shop placení přes Apple Pay podporovat, postačí uživateli kliknout na příslušné tlačítko a ověřit svou identitu prostřednictvím svého iPhonu nebo Apple Watch. Nová vlastnost začne být dostupná na podzim poté, co dojde k vydání operačního systému...

OS X macOS Sierra

Ano, zprávy nelhaly, systém OS X bude přejmenován na macOS a letošní verze ponese název Sierra. Kromě zmíněné integrace Apple Pay Sierra přinese také integraci asistentky Siri, propojení pracovní plochy s iCloud Drive nebo možnost rozdělení displeje na dvě okna jako na iPadu.

Nový macOS Sierra bude uveden v září letošního roku, veřejná beta verze bude uvolněna v červenci.

iOS 10 otevře náruč třetím stranám

Nová verze operačního systému pro iPhony a iPady přinese řadu vylepšení, přičemž tou zřejmě největší je umožněním aplikacím třetích stran rozšiřovat nativní aplikace Messages, Siri, Maps nebo Notifications.

Samotná Siri má být podstatně „chytřejší“ a vylepšeny budou i další nativní aplikace jako Photos, Phone, Apple Music a další. Nativní aplikace navíc půjde smazat. Veřejná beta verze bude dostupná od července, k oficiálnímu spuštění systému dojde v září.

watchOS 3 zrychlí hodinky Watch

Nové verze operačního systému se dočkají i chytré hodinky Apple Watch. Třetí generace watchOS má především vyřešit potíže s rychlostí a zároveň poskytnout nové vlastnosti, například Scribble pro ruční psaní vzkazů na displeji, fitness fukce nebo meditativní aplikaci Breathe.

Velmi užitečnou novinkou pak bude možnost automatického odemykání počítače Mac pomocí Apple Watch – uživatel nebude muset udělat nic kromě toho, že se přiblíží na krátkou vzdálenost. Systém bude uvolněn na podzim.

tvOS 10 zjednoduší ovládání Apple TV

Operační systém pro chytré televize Apple TV přinese úlevu uživatelům tím, že již nebudou muset každé aplikaci poskytovat informace o svém předplatném kabelových služeb, nýbrž je postačí zadat jen jednou.

Kromě toho se dočká řady dalších vylepšení, například většího propojení televize s iPhonem, vyhledávání obsahu podle žánru, vyhledávání obsahu na YouTube a dalších. Systém bude, stejně jako všechny ostatní novinky, dostupný od letošního podzimu.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: Apple

Komentáře