Apple představil letošní novinky, malý krok pro iPhone a velký skok pro Apple Watch

Tradiční „mezigenerace“ iPhonu přináší to, co obvykle – lepší výbavu v loňském designu zhmotněnou v modelech iPhone XS, XS Max a XR. Chytré hodinky Apple Watch naopak prošly výraznou proměnou a dostaly výbavu, která by jim mohla otevřít cestu ke zcela novým okruhům uživatelů.

Apple představil letošní novinky, malý krok pro iPhone a velký skok pro Apple WatchApple má za sebou svůj velký den – každoroční představení nové generace svých osobních zařízení. A jelikož tentokrát chyběly nové počítače řady Mac, výrobce ukázal světu zařízení, jež patří k těm nejosobnějším – telefony a hodinky.

Tři nové iPhony, jeden design

Nová série modelu iPhone, skrze kterou se bude Apple chtít vrátit zpět na pozici světové dvojky, vychází z loňského jubilejního modelu iPhone X. Apple tak zůstal věrný své tradici a představil spíše vylepšenou „mezigeneraci“ namísto zcela nového designu.

Letošní telefony tak nesou obvyklou příponu -S a kromě základního modelu iPhone XS s 5,8“ displejem zahrnují obří iPhone XS Max se 6,5“ úhlopříčkou. Ceny těchto novinek v předprodeji začínají na 999, resp. 1099 dolarech.

Apple kromě toho představil model iPhone XR se 6,1“ displejem, jenž bude k dispozici za „lidovou“ cenu od 749 dolarů. Hlavním úkolem tohoto modelu je podle Applu zpřístupnit iPhony většímu okruhu uživatelů.

Loučení po pouhém roce

Modely XS a XR se liší technologií displeje, která je v prvním případě OLED a ve druhém LCD. Rozdíl je i v použitém materiálu, neboť tělo modelů XS je vyrobeno z nerezové oceli, zatímco u XR použil Apple letecký hliník.

Společné naopak to, že jsou vybaveny novým 7nm procesorem A12 Bionic, běží na operačním systému iOS 12, disponují duálními 12Mpx fotoaparáty se širokou škálou inteligentních funkcí a vyznačují se vysokou odolností proti prachu a vodě.

Uvedení modelů XS a XR bude zároveň znamenat rozloučení s modely iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone SE a také iPhone X. Apple tak stáhne svůj první bezrámečkový model po pouhém roce na trhu, zatímco starší modely iPhone 7 zůstanou v prodeji.

Další evoluční skok u Apple Watch

Nové chytré hodinky Apple Watch 4 tradičně zůstávají trochu ve stínu nových iPhonů, byť v letošním roce představují výrazně větší technologický skok. Nejde přitom ani tak o větší displej bez rámečků, ale spíše o výbavu a širší možnosti využití.

Apple Watch 4„Čtyřky“ totiž nabídnou vestavěný EKG senzor, díky kterému poslouží nejen jako osobní trenér, ale také jako anděl strážný. Hodinky například upozorní na arytmii nebo poznají, že uživatel upadl (a zavolají mu sanitku), což může oslovit starší generace.

Aktivní uživatele naopak potěší bohaté sportovní funkce nebo podpora mobilních sítí, díky které tyto hodinky představují skutečně samostatné zařízení, nikoliv drahý doplněk k iPhonu. Cena bude začínat na 399 dolarech, verze s LTE bude stát o 100 dolarů více.

Zdroj: IDG News Service, Apple
Úvodní foto: Apple

Komentáře