Apple představil charitativní červený iPhone i nový základní iPad

Změny v nabídce mobilních zařízení od Applu přinesou speciální edici iPhonu 7, vyšší kapacitu úložiště modelů iPhone SE a novou podobu řady iPad, ze které zmizí modely iPad Air.

Apple představil charitativní červený iPhone i nový základní iPadSpolečnost Apple představila produktové novinky na horním i spodním konci spektra svého portfolia mobilních zařízení. Hlavním přírůstkem je speciální červená edice modelů iPhone 7 a 7 Plus, jejichž koupí uživatelé přispějí na boj proti HIV a AIDS.

Nové modely se budou prodávat se 128GB nebo 256GB úložištěm a jejich ceny začnou na 749 dolarech. Část zisku z jejich prodeje Apple věnuje organizaci Global Fund, se kterou dlouhodobě spolupracuje a rozhodně se nejedná o jeho první červené produkty.

Druhou novinkou je upgrade modelu iPhone SE, který je se svým 4“ displejem nejmenším telefonem v nabídce výrobce. Telefon bude nově dostupný ve variantách se 32GB nebo 128GB úložištěm namísto dosavadních 16GB a 64GB modelů. Cena zůstane na 399 dolarech.

Třetí změna pak proběhla v oblasti tabletů. Apple končí s řadou iPad Air a místo se vrací ke kořenům s novým 9,7“ modelem nazvaným jednoduše iPad. Ten sice vypadá stejně jako stažený iPad Air 2 a kromě lepšího procesoru nabídne i podobné vlastnosti, ale bude stát jen 329 dolarů, tedy o 70 dolarů méně než jeho předchůdce.

V nabídce Applu zůstává 7,9“ model iPad Mini, ale nově bude dostupný jen ve variantě se 128GB úložištěm. Náročnější uživatelé pak mohou stále sáhnout po 9,7“ nebo 12,9“ modelu iPad Pro, který představuje to nejlepší (a nejdražší) v řadě iPad.

Všechny představené novinky budou v prodeji od 24. 3. letošního roku. Na nejočekávanější novinku Applu, desátou generaci vlajkového iPhonu, si musíme počkat do zaří.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: IDG News Service

Komentáře