Apple opět překonal vlastní rekordy, iPhone 7 se prodává nejlépe v historii

Rekordní kvartální obrat, rekordní počet prodaných iPhonů. Takový byl poslední kvartál roku 2016 pro společnost Apple. Telefony se postaraly o bezmála dvě třetiny veškerých příjmů, zatímco prodej ostatního hardwaru stagnoval, případně klesal.

Apple opět překonal vlastní rekordy, iPhone 7 se prodává nejlépe v historiiSpolečnost Apple mohla mít smíšené pocity ze svých výsledků v prvních třech kvartálech roku 2016, ale po uvedení modelů iPhone 7 a iPhone 7 Plus na ně může s klidem zapomenout. Vánoční kvartál přinesl nové rekordy.

Apple v tomto čtvrtletí dosáhl příjmů ve výši 78,4 miliardy dolarů, přičemž jen z prodeje iPhonů utržil 54,3 miliardy. Celkově se během posledního kvartálu 2016 prodalo 78,3 milionu iPhonů, více než kdy předtím.

Velkou radost udělal Applu model iPhone 7 Plus, který se podle CEO společnosti Tima Cooka prodával rychleji, než jej firma stačila vyrábět. Zdá se, že odstranění 3,5mm jacku nebylo takovým problémem, jak někteří očekávali...

Telefony na celkovém obratu Applu podílejí ze 63 % a je dobře, že se jim daří – zbytek výsledků už totiž není tak oslnivý. V posledním kvartálu 2016 poklesl prodej iPadů o 3 miliony kusů na 13,1 milionu a prodej Maců vyrostl jen o 60 tisíc kusů na 5,37 milionu.

Příjmy ze služeb (Apple Music, iCloud a další) vyrostly o 13 % na 7,17 miliardy dolarů, příjmy z „ostatních“ produktů, kam spadají hodinky Apple Watch nebo sluchátka Beats, se naopak snížily o 8 % na 4,02 miliardy.

Necelé dvě třetiny (64 %) ročního obratu Applu pocházely z prodeje mimo jeho domácí americký trh. V meziročním srovnání se společnosti nedařilo v Číně, jejíž trh v minulosti táhl růst obratu. Apple zde utržil o 12 % méně než v roce 2015.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © Corgarashu - Fotolia.com

Komentáře