Apple nastavil novými iPady kurz směrem k vestavěným SIM kartám

Apple SIM je první vlaštovkou v zatím velmi mladém segmentu vestavěných SIM karet, které slibují přinést větší flexibilitu pro spotřebitele a nižší náklady pro provozovatele M2M komunikace.

Apple nastavil novými iPady kurz směrem k vestavěným SIM kartámSpolečnost Apple představila novou generaci tabletů iPad, která přináší zásadní novinku v podobě vestavěné SIM karty. Apple SIM v zařízení iPad Air 2 a mini 3 může být předzvěstí revoluce v oblasti fungování mobilních zařízení v rámci datových sítí, neboť umožní využívat krátkodobé datové tarify různých mobilních operátorů, aniž by uživatel potřeboval mít SIM kartu každého z nich.

Apple na svých stránkách uvádí, že s Apple SIM si uživatel bude moci vybrat tarif, jaký zrovna potřebuje, aniž by se dlouhodobě vázal k jednomu operátoru. Zároveň s tím má vestavěná SIM karta výrazně usnadnit cestování. Zbývá jediné – Apple musí přesvědčit operátory, že to celé je dobrý nápad.

V současnosti podporují Apple SIM jen čtyři mobilní operátoři, konkrétně AT&T, Sprint a T-Mobile v USA, spolu s EE ve Velké Británii. Celá myšlenka vypadá na papíře jako něco, čemu by se operátoři měli zuřivě bránit. Podle Bena Wooda ze společnosti CCS Insight však nemají co ztratit.

Operátoři v tomto flexibilnějším přístupu uvidí příležitost ke zvýšení příjmů. Už jen proto, že zkusili vše ostatní a nic z toho nezabralo," uvedl Wood s odkazem na nepříliš úspěšné snahy operátorů přimět zákazníky k používání SIM karet v tabletech.

Ve stejnou dobu se rozjíždí podobná technologie vestavěné SIM karty pod taktovkou organizace GSM Association.V tomto případě jde o technologii pro sektor M2M (komunikace stroje se strojem) a podporují ji operátoři AT&T, Etisalat, NTT DoCoMo, Telefónica nebo Vodafone.

Rozvoj vestavěných SIM karet je živen snahou dosáhnout snížení nákladů na M2M komunikaci. Jakkoliv mohou operátoři tyto technologie vnímat jako hrozbu, nakonec je podle názoru analytiků budou muset přijmout za své a stát se součástí rostoucího trhu.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: © happysunstock - Fotolia.com

Komentáře