Apple možná přejmenuje OS X na MacOS

Na možnou změnu poukazuje použití názvu MacOS v textu na webu Applu. Společnost mezitím všechny výskyty upravila na OS X.

Apple možná přejmenuje OS X na MacOSApple se možná chystá přejmenovat svůj operační systém OS X na MacOS. Podle serveru 9to5Macse změněné jméno objevilo na webu Applu v rámci textu o podpoře životního prostředí. Stránka byla od té doby změněna a nyní všude uvádí OS X.

Změna jména by dávala smysl, neboť by odpovídala názvům ostatních operačních systémů od Applu (iOS, tvOS a watchOS). Na druhou stranu je možné, že šlo jednoduše o chybu autora – americký patentový úřad totiž neeviduje, že by si Apple (nebo kdokoliv jiný) zaregistroval trademark MacOS.

Operační systém počítačů Mac se původně jmenoval jednoduše System, následně mu Apple začal říkat Mac OS (všimněte si mezery), následně se objevil Mac OS X a ten byl posléze zkrácen na OS X. Ten se momentálně nachází ve verzi 11 s názvem El Capitan.

Pokud by se ke změně skutečně schylovalo, nejpravděpodobnějším datem jejího oznámení je vývojářská konference Worldwide Developers Conference, která se koná v polovině června. Apple zde tradičně představuje novou verzi systému.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: Apple

Komentáře