Apple kupuje PrimeSense, získá 3D senzory

Apple akvíroval společnost vyvíjející 3D senzory, které zařízením umožňují reagovat na trojrozměrné prostředí. PrimeSense dnes dodává senzory např. pro Xbox Kinect.

Apple kupuje PrimeSense, získá 3D senzoryDeník Calcalist v Izraeli o akvizici informoval před týdnem a uvedl, že Apple za společnost PrimeSense zaplatí asi 345 milionů dolarů.

Bohužel není zřejmé, pro jaké aplikace chce Apple použít technologie PrimeSense, ani jakou konkrétní částku za izraelskou společnost skutečně nabídl.

Tisková mluvčí Applu Kristin Huguetová pouze konstatovala v oznámení, že „Apple čas od času kupuje menší technologické společnosti a obecně o svých plánech nediskutuje.

Technologie PrimeSense byla použita ve snímači pohybu Kinect, který slouží jako vstupní zařízení pro herní konzoli Xbox od Microsoftu.

PrimeSense již dříve uvedl, že jeho senzor byl použit společností 3D Systems, která se zaměřuje na výrobu 3D tiskáren, pro nový 3D skener Sense.

Senzory výrobce již nalezly uplatnění i v jiných oblastech od retailu až po zdravotnictví, což naznačuje, že Apple má řadu alternativ jak nasadit tyto technologie ve svých zařízeních. Senzor Capri je malé zařízení navržené speciálně pro integraci v mobilních telefonech, televizorech, tabletech a počítačích.

PrimeSense byl založen v roce 2005 a jeho technologie se vyskytují ve více než 24 milionech zařízeních po celém světě. Umožňují přirozenou interakci lidí a zařízení, ale i mezi zařízeními a jejich okolím, uvádí společnost na svém webu.


Video: Svět ovládání přes 3D senzory podle PrimeSense

Zdroj: IDG News Service, PrimeSense

Úvodní foto: Apple, PrimeSense

Komentáře