Apple kupuje LinX Imaging kvůli fotoaparátům pro mobilní zařízení

Akvírovaná společnost vyrábí vícečočkové fotoaparáty, které mají být až o polovinu menší než standardní mobilní kamery. Zároveň mají schopnost pořizovat 3D snímky.

Apple kupuje LinX Imaging kvůli fotoaparátům pro mobilní zařízeníSpolečnost Apple odkoupila izraelskou firmu LinX Imaging, výrobce vícečočkových fotoaparátů pro chytré telefony, tablety a ultrabooky. Hlavní předností jejích produktů je velikost – přístroje od LinXu mají být „skoro o polovinu menší než standardní mobilní fotoaparát“. Zároveň jsou schopny fotografovat 3D snímky.

Menší komponenty znamenají tenčí zařízení, což by Applu mohlo pomoci. Například u telefonu iPhone 6 fotoaparát vystupuje ze zadní strany přístroje, což by mohla „o polovinu menší“ komponenta změnit.

Apple akvizici odmítl komentovat, vydal pouze stručné sdělení, že čas od času kupuje menší technologické společnosti, a že se obecně nevyjadřuje ohledně svých záměrů a plánů. Není proto známa ani hodnota akvizice. Wall Street Journal ji odhaduje na 20 milionů dolarů.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © ra2 studio - Fotolia.com

Komentáře