Apple hlásí růst díky dobrým prodejům iPhonů a Maců

Tablety iPad si v meziročním srovnání naopak vedly hůře. Přesto se Applu podařilo navýšit tržby o 5 % a zisk o 12 %.

Apple hlásí růst díky dobrým prodejům iPhonů a MacůSpolečnost Apple oznámila výsledky svého hospodaření za druhé čtvrtletí 2014, v němž dosáhla růstu tržeb i zisku, zejména díky dobrému prodeji telefonů a počitačů.

Tržby ve výši 37,4 miliardy dolarů byly o 5 % vyšší než ve stejném období roku 2014. Zisk pak stoupl dokonce o 12 % na 7,5 miliardy dolarů.

Apple může mít radost zejména z prodeje chytrých telefonů iPhone. Během sledovaného čtvrtletí jich prodal 35,2 milionu, což je kvartální rekord. Stejně tak si dobře vedly počítače Mac, kterých se za čtvrtletí prodaly 4,4 milionu, meziročně o 18 % více.

Naopak tablety iPad pokračovaly v poklesu prodeje – 13,3 milionu prodaných jednotek je o 9 % horší výsledek než před rokem.

Apple uvádí, že zaznamenal silný růst v oblastech mimo své tradiční trhy. Jmenovitě poukázal na země BRIC (Brazílie, Rusko, Indie a Čína), kde dosáhl souhrnného 55% nárůstu prodeje iPhonů.

Apple v blízké budoucnosti uvede nové verze operačních systémů iOS 8 a OS X Yosemite. Zároveň se očekávání představení šesté generace iPhonu.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © Felix Jork - Fotolia.com

Komentáře