Apple hlásí pozitivní hospodářské výsledky, pomohly iPady a služby

Meziroční nárůst obratu o více než 7 %, nárůst zisku bezmála o 12 %. Tak dopadly hlavní ukazatele hospodaření Applu ve druhém kalendářním kvartálu. Prodej iPadů se zvedl o 15 % a příjmy ze služeb se zvýšily více než o pětinu.

Apple hlásí pozitivní hospodářské výsledky, pomohly iPady a službySpolečnost Apple zveřejnila výsledky za svůj třetí fiskální kvartál, který skončil k 1. 7. 2017. Za sledované období společnost vykázala obrat ve výši 45,4 miliardy dolarů a zisk ve výši 8,7 miliardy, což představuje meziroční nárůst o 7,3 %, resp 11,8 %.

Apple během kvartálu prodal 41 milionů iPhonů, což představuje o necelý milion lepší výsledek než o rok dříve, ale hlavní hvězdou uplynulého kvartálu bylo úplně jiné zařízení, které v posledním období čekalo na oživení.

Nyní se ho iPad dočkal. Především díky novému 10,5“ modelu iPad Pro vystřelil prodej iPadů o bezmála 15 % ve srovnání s loňským rokem a dosáhl 11,4 milionu kusů, což je nejlepší výsledek mimo vánoční sezónu za poslední dva roky.

Nutno dodat, že příjmy z iPadů se navzdory silnému růstu prodeje zvýšily pouze o 2 %, což značí, že uživatelé dávali přednost levnějším konfiguracím. Přesto se však jedná o velký úspěch.

Během sledovaného období pak Apple prodal také přibližně 4,3 milionu Maců, což je podobný výsledek jako o rok dříve. Výrobce vyzdvihl také 22% růst příjmů ze služeb, které dosáhly rekordní částky 7,3 miliardy dolarů.

Zdroj: IDG News Service

align="LEFT"> Společnost Apple zveřejnila výsledky za svůj třetí fiskální kvartál, který skončil k 1. 7. 2017. Za sledované období společnost vykázala obrat ve výši 45,4 miliardy dolarů a zisk ve výši 8,7 miliardy, což představuje meziroční nárůst o 7,3 %, resp 11,8 %.

align="LEFT"> Apple během kvartálu prodal 41 milionů iPhonů, což představuje o necelý milion lepší výsledek než o rok dříve, ale hlavní hvězdou uplynulého kvartálu bylo úplně jiné zařízení, které v posledním období čekalo na oživení.

align="LEFT"> Nyní se ho iPad dočkal. Především díky novému 10,5“ modelu iPad Pro vystřelil prodej iPadů o bezmála 15 % ve srovnání s loňským rokem a dosáhl 11,4 milionu kusů, což je nejlepší výsledek mimo vánoční sezónu za poslední dva roky.

align="LEFT"> Nutno dodat, že příjmy z iPadů se navzdory silnému růstu prodeje zvýšily pouze o 2 %, což značí, že uživatelé dávali přednost levnějším konfiguracím. Přesto se však jedná o velký úspěch.

align="LEFT"> Během sledovaného období pak Apple prodal také přibližně 4,3 milionu Maců, což je podobný výsledek jako o rok dříve. Výrobce vyzdvihl také 22% růst příjmů ze služeb, které dosáhly rekordní částky 7,3 miliardy dolarů.

align="LEFT"> Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: © Corgarashu - Fotolia.com

Komentáře